top of page

ליווי רגשי בגישת B.O.T- Birth Oriented Thinking

תקשורת בשדה הלידה

כשאני מגיעה אלייך לפגישה, את מכניסה אותי לעולמך האישי, הפרטי, האינטימי.

אנחנו מדברות על הנקה, על הלידה שלך, על חוויות העבר ועל האימהות. אט אט נוצרת בינינו תקשורת המבוססת על אמון.

התקשורת הזו בינינו היא חלק מהליווי הרגשי בשלבי הלידה השונים.

ליווי רגשי בגישת ה B.O.T מאפשר לי ולך להבין יותר טוב את הדברים שעולים בזמן יעוץ הנקה, בזמן מפגש או אינטראקציה, ויחד לחקור מה הדבר הבא שאת צריכה כרגע ועוד.

כאשת מקצוע שפוגשת הרבה נשים ומקפידה ללמוד ולהתמקצע, יש לי הרבה ידע מקצועי, ועדיין, לאורך השנים עלתה בי ההבנה שאני לא יודעת יותר טוב ממך, עלייך או על התינוק שלך.

במפגש בינינו את מביאה את כל הידע והניסיון שלך על עצמך, ואני מביאה הקשבה אחרת, הקשבה נטולת שיפוטיות, הקשבה סקרנית ומתעניינת, כזו שלא תציע לך רק פתרונות או עצות. תשומת הלב תנוע לכל מה שעולה ונובע ממך, נתייחס לתחושות הגוף שלך, רגשות שמתעוררים והבנות חדשות שמופיעות.

במפגש נצא מהשיח השגרתי שהורגלנו אליו. לפעמים נעצור ונתעכב כך שתהיה הזדמנות להרגיש, להבין, לשים לב לגוף ולתת לעוד דברים חדשים לעלות.

נשים פונות אלי לליווי רגשי בגישת B.O.T במצבים הבאים:

 • כאשר יש משהו שלא מרפה ממך ומבקש התייחסות

 • הכנה רגשית להנקה

 • אתגרים באימהות

 • גמילה או הפסקה של הנקה

 • עיבוד חוויית לידה (אחרי לידה או לקראת לידה)

 • הכנה רגשית ללידה

 • הכנה ללידה, יעוץ הנקה או בדיקה רפואית לנפגעות תקיפה מינית

 • תהליך של פרידה מהיריון

 • קושי בקבלת החלטה סביב לידה, הנקה, הורות וכדומה

 • בעיה או קושי שדורשים העמקה

 • סופרוויז'ן לנשות מקצוע

 • כל נושא אחר שתרצי שנעבוד עליו

 

חשוב לי שבמפגשים שלנו יהיה לי ולך נוח, שהגוף והתודעה ירגישו בטוחים.

 לכן תוכלי לבחור להיפגש אצלך בבית, או להיפגש בטבע שסביב ביתי שבקיבוץ כפר גליקסון.

 

איך ליווי הרגשי מתבטא בזמן יעוץ הנקה?

לפני היעוץ, אני שולחת לך שאלון מקדים שמטרתו היא להכיר אותך יותר לפני המפגש שלנו. אני רוצה למצוא יחד איתך את הדרך המותאמת ביותר עבורך לקבל תמיכה בהנקה לאורך תקופת ההנקה, כך שהחוויה תהיה חיובית עבורך. חשוב לי לדעת עוד לפני הפגישה על דברים שעלולים להוות טריגר או קושי מסוים, וגם לדעת מה ממש חשוב שיקרה/לא יקרה במפגש.

בתחילת המפגש אני מבצעת תשאול ראשוני, במהלכו אשאל על היסטוריה רפואית ומיילדותית. לעיתים בזמן התשאול עולים דברים שעלולים להציף או לעורר, כמו סיפור הלידה שלך, אובדני היריון בעבר, קושי לכניסה להיריון, הורות ואימהות ועוד. על כל אלא חשוב לי לתת התייחסות והכרה, גם בפרק הזמן המוגבל של יעוץ הנקה. במידת הצורך, נוכל לקיים מפגש נוסף ולהתמקד על הדברים שעלו בזמן התשאול.

במהלך היעוץ חשוב לי לתת כבוד למרחב שלך ושל התינוק, אני נמנעת מלגעת בשד, ומבצעת בדיקה ידנית רק אם הדבר הכרחי ולאחר שקבלתי אישור ממך. כאשר נבנה יחד תוכנית להמשך, אני אשתדל להציע יותר מאופציה אחת לטיפול, כך שתהיה לך גמישות בבחירה, לאחר הסבר על כל אחת מהאופציות שהצעתי.

לאחר היעוץ, נהיה בקשר טלפוני רציף, ובמידת הצורך נעצור ונתעכב על כל קושי שיעלה. לפעמים נשים נאלצות לבחור האם להמשיך להתעקש על ההנקה, או לסיימה. התפקיד שלי במקרה הזה הוא לעזור לך להגיע להחלטה לאחר הבנה מעמיקה של כל אופציה, וללא התערבות שיפוטית מצידי.

 

לקביעת פגישת B.O.T או יעוץ הנקה, מוזמנת להתקשר אלי ל 052-3501450.

לקריאה נוספת על ליווי רגשי בגישת B.O.T:

אתר האינטרנט

לקריאה בויקיפדיה

 

"כשעץ צעיר נפצע, הוא גדל סביב הפצע. ככל שהעץ ממשיך לצמוח, קטן הפצע באופן יחסי לגודל העץ. קשרים וענפים מעוותים מורים על פציעות ומכשולים שהיו והעץ התגבר עליהם. הדרך שבה צומח העץ סביב עברו תורמת לייחודו המקסים, לאופיו וליופיו. אני בוודאי איני בעד יצירת טראומה כדי לבנות אופי, אך מכיוון שהטראומה היא כמעט עובדה קיימת בחיינו, דימוי העץ עשוי להוות מראה רבת ערך." פטר לוין

unnamed.jpg
bottom of page